حمله رستمی به رکورد سهراب مرادی ناموفق بود

کیانوش رستمی برای اولین بار در دسته ۹۶کیلوگرم توانست به مدال طلا دست پیدا کند؛ اگرچه در رکوردشکنی ناموفق بود.  به گزارش «ورزش سه»، کیانوش رستمی که از اوایل امسال تصمیم گرفت تغییر وزن بدهد و به دسته ۹۶کیلوگرم پا بگذارد، بعد از ناکامی در بازی‌های آسیایی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ هم شرکت نکرد. این وزنه‌بردار برای اینکه شانس المپیکی شدن داشته باشد، باید حداقل ۶ مرحله مسابقه گزینشی را پشت سر بگذارد. رستمی با هماهنگی فدراسیون و با مربیگری برادرش راهی تایلند شد تا در مسابقات کاپ پادشاهی تایلند وزنه بزند.  کیانوش در این رقابت‌ها توانست به‌عنوان قهرمانی دست پیدا کند تا برای نخستین بار در وزن جدید به مدال طلا برسد. این وزنه‌بردار ایرانی ابتدا وزنه ۱۶۰ کیلوگرمی را در حرکت یکضرب مهار کرد تا مدال خود را در این حرکت قطعی کند؛ اگرچه وزنه‌بردار کره‌ای از او وزنه بالاتری زد و در یکضرب طلا گرفت.  جالب اینکه او در حرکت دوم به سراغ رکوردشکنی رفت. رکورد این دسته که امسال برای اولین بار برگزار شده، با ۱۸۶ کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی است. رستمی با افزایش ۲۷ کیلوگرمی وزنه خود می‌خواست در حرکت دوم به رکورد مرادی حمله کند؛ اما تا زمان تعیین شده نتوانست وزنه را بالا ببرد و این حرکت را از دست داد.  رستمی در حرکت سوم پشت همان وزنه ۱۸۷ کیلوگرم قرار گرفت؛ اما موفق به مهار آن نشد تا حمله ناموفقی به شکستن رکورد یکضرب جهان داشته باشد.

در حرکت دوضرب وزنه‌بردار ایرانی کمی منطقی‌تر کار کرد. او در ابتدا وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت دوم نیز 221 کیلوگرم را بالای سر برد.

رستمی در حرکت سوم در شرایطی نتوانست ۲۲۰ کیلوگرم را مهار کند اما سهراب مرادی با وزنه۲۳۰ کیلوگرم رکورددار حرکت دوضرب است.  با این حال کیانوش رستمی در مجموع با ۳۷۱ کیلوگرم به طلای دوضرب و مجموع و نقره یکضرب دست پیدا کرد.