گزارشی از مراسم تشییع پیکر خواننده پاپ
نصف جهان در بدرقه بهنام

روز گذشته مردم و علاقه‌مندان به بهنام صفوی، خواننده موسیقی پاپ کشورمان به مقابل خانه هنرمندان اصفهان آمدند تا این جوان جامعه موسیقی را تا خانه ابدی‌اش بدرقه کنند.
به گزارش «مهر»، کنار خانه هنرمندان درست جایی در مقابل زاینده‌رود از جمعیت انباشته است، جمعیتی که لباس سیاه بر تن و اشک در چشم آمده‌اند تا برای آخرین‌بار با خواننده محبوب کشورشان وداع کنند. برخلاف سکوتی که پس از عروج وی به ضرورت اطراف بیمارستان میلاد را فرا گرفته بود، همهمه زیاد است، از یک سو صدای گریه می‌آید و از سوی دیگر آوای‌خوش قرآن به گوش می‌رسید.
سیروان؛ زانیار و مهدی مقدم نیز آمده‌اند تا دوست آرام و مهربان خود را برای آخرین بار ببینند، جمعیت هواداران عکس‌هایی را از بهنام صفوی در دست دارند و با چشمانی پراشک و گلویی پربغض همپای خانواده این هنرمند مردمی اشک می‌ریزند، اشک‌هایی که بی‌صدا جاری می‌شود اما یک دنیا دلتنگی برای پسر مظلوم و آرام موسیقی ایران را به همراه دارد. پدر بهنام صفوی میکروفن را به دست می‌گیرد تا از پسرش بگوید.
بهنام هیچ‌گاه در زندگی‌اش کسی را ناراحت نکرد. حمدالله صفوی پدر بهنام رو به جمعیت کرد و با بیان اینکه پسرم به دیاری شتافت که خدا آنجا حضور دارد، اظهار داشت: «بهنام هیچ‌گاه کسی را ناراحت نکرد.»
وی افزود: «من آخرین لبخند پسرم را دو روز پیش از فوتش زمانی که حالش بد بود دیدم؛ من از وی خواستم که برایم بخندد و او تمام تلاشش را کرد تا با آن حال بیمار لبخند بزند، آخرین لبخندی که در یاد من خواهد ماند.»
پدر صفوی با اشاره به صحبت‌های آخر بهنام تاکید کرد: «او از من و مادرش تشکر کرد برای اینکه در این سال‌ها مراقبش بودیم و عذرخواهی کرد که نتوانسته مراقب ما باشد.»
وی با بیان اینکه من و مادر بهنام تمام تلاش خود را کردیم تا بهنام زنده بماند اما درنهایت بهنام و ما تسلیم خواست و اراده خداوند شدیم، ادامه داد: «من به بهنام گفتم خودت را تسلیم خواست خداوند کن و آرام بگیر؛ آنجا بود که آخرین اشک‌هایش را دیدم.»
صفوی از مردم خواست که اگر ناراحتی‌ای از بهنام داشته‌اند ببخشند و گفت: «البته خود بهنام معتقد بود که تمام تلاش خود را به کار بسته تا به هیچ‌کس بدی نکند و هیچ‌گاه دوست نداشت به کسی بدی کند.»
وی گفت: «من مرگ پسرم را اتفاقی ناخوشایند نمی‌دانم چراکه هرکس باید روزی طعم آن را بچشد، من خوشحالم که پسرم به دیار زندگی جاویدان سفر کرده است و دیگر مثل روزهای سخت و سنگین نفس نمی‌کشد؛ از این بابت خوشحالم و مطمئن هستم که پسرم در دیار دیگر زندگی خوبی خواهد داشت.»
پدر بهنام صفوی گفت: «من برای مردم آرزوی شکیبایی و صبر می‌کنم؛ اندوهی که ما داریم تنها به دلیل فراق بهنام است وگرنه پسر من نمرده است و با آهنگ‌های خود در میان مردم همیشه زندگی می‌کند.»
در ادامه مراسم محمدعلی جعفری، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: «هنرمندان همیشه پا‌به‌پای مردم در غم و شادی آنها حضور دارند و مردم نیز هنرمندان را در لحظات آسان و سخت تنها نمی‌گذارند.»
وی با بیان اینکه مرگ تبدیل یک حالت از زندگی به حالت دیگر است، ابراز داشت: «در قرآن از مرگ با عنوان چشیدنی تعبیر شده است و انسان چیزهای خوب را می‌چشد.»
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: «بهنام زندگی جدیدش را چشیده و در جوار خالقش آرام گرفته است. بر این اساس خانواده‌اش نباید اندوهگین باشند چراکه هرآنچه در توان داشته‌اند را برای سلامتی وی انجام داده‌اند.»
وی خطاب به خانواده صفوی با بیان اینکه مردم در غم شما شریک هستند خطاب به خواننده موسیقی پاپ کشورمان گفت: «بهنام جان! پسر مودب پاپ ایران مردم تو را به خاطر اخلاق خوب و مرامت همراهی می‌کنند و همیشه کنارت هستند.»
لحظات آخر است، آهنگ‌هایی از آلبوم‌های «عشق من باش»، «آرامش»، «فوق‌العاده» و «معجزه» بهنام صفوی پخش می‌شود و مردم با صدای بهنام همراهی می‌کنند، برخی فیلم می‌گیرند، برخی اشک می‌ریزند و برخی با بهت و سکوت تنها نگاه می‌کنند.
مجری برنامه با بیان اینکه بهنام صفوی پای ثابت هیات ثامن‌الائمه بوده است و بسیاری از آهنگ‌های وی برای شخصیت‌های مذهبی، معنوی و روحانی است ازجمله «نامه عشق» و «ای جان» که آنها را با تمام وجود برای امام رضا(ع) و امام زمان(عج) خوانده است، از مردم می‌خواهد که برای آرامش روح بهنام دعا کنند.
نماز میت بر پیکر بهنام صفوی اقامه شد و و مردم پیکرش را تا آمبولانسی که قرار است وی را برای تدفین به شاهین شهر ببرد تشییع و همراهی می‌کنند. دیگر صدایی نمی‌آید. خانه هنرمندان را سکوت فرا گرفته است اما گویی صدای بهنام هنوز در فضای آنجا جریان دارد.
«تو با چشمای آرومت بهم خوشبختی بخشیدی خودت خوبی و خوبی رو داری یاد منم میدی»/ «تو با لبخند شیرینت بهم عشقو نشون دادی تو رویای تو بودم که واسه من دست تکون دادی.»