معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری جشنواره لقمان حکیم خبر داد
تجلیل از استادان و دانشجویان برتر حوزه پژوهش

حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد علوم دارویی این دانشگاه جشنواره لقمان حکیم را برای تقدیر از برگزیدگان این حوزه دانشگاه برگزار خواهد کرد. این جشنواره که دوره اول آن شهریور پارسال برگزار شد در چهار محور پژوهش، آموزش، خدمات سلامت و دانش‌آموختگان برگزار خواهد شد. جشنواره‌ای که با موافقت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با پیشنهاد او با نام لقمان حکیم از سال گذشته حیات خود را آغاز کرده و امسال هم از نفرات برتر حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر خواهد کرد. معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با فرهیختگان از جزئیات این جشنواره سخن گفت و خبر داد که جشنواره علوم پزشکی لقمان حکیم مصادف با روز پزشک و روز داروساز برای دومین سال پیاپی از سوی مرکز توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.
سیدعلی ابطحی همچنین درباره محورهای برگزاری این جشنواره گفت: «جشنواره لقمان حکیم با محورهای پژوهش، آموزش، خدمات سلامت و دانش‌آموختگان توسط حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.»
این چهار محور البته عناوین مختلف نیز دارد؛ محور پژوهش شامل محقق برتر، مقاله برتر، ابداع و اختراع، کتاب برتر، مراکز تحقیقاتی نمونه و نشریه برتر است. همچنین محور آموزش شامل معلم برتر، دانش‌پژوهی و گروه آموزش برتر است. محور دانشجویان نیز دانش آموخته برتر را زیرمجموعه خود دارد.
ابطحی در ادامه گفت: «همه دانشگاه‌ها جشنواره‌های گوناگونی را سالانه برگزار می‌کنند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حوزه علوم پزشکی هر ساله برای پیشبرد اهداف و توسعه پزشکی برنامه‌های مختلفی دارد که این جشنواره از جمله همین برنامه‌هاست.»
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درباره هدف از برگزاری جشنواره لقمان حکیم گفت:«هدف از برگزاری این جشنواره تقدیر از افرادی است که در حوزه‌های مختلف مربوط به خود برتر هستند و تلاش کرده‌اند کار تحقیقاتی انجام دهند. همچنین از افرادی که دانش آنها تبدیل به سرمایه شده است نیز تقدیر می‌شود.»
او ادامه داد: «از افرادی که در حوزه سلامت کتابی چاپ کرده یا مقاله‌ای ارائه داده‌اند یا دانشجو یا استاد برتر هستند هم تقدیر خواهد شد.»
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تمام اعضای هیات‌علمی و صاحبان علم در این جشنواره شرکت خواهند کرد گفت:«جشنواره لقمان حکیم به همت و پیشنهاد دکتر میرزاده ریاست محترم دانشگاه و موافقت و مجوز ایشان در گذشته نیز برگزار شده است و نامگذاری این جشنواره نیز به پیشنهاد ایشان بوده است. امسال نیز دو روز پیش موافقت ایشان را برای برگزاری جشنواره دریافت کردیم.»
ابطحی ابراز امیدواری کرد که جشنواره لقمان حکیم که دومین جشنواره دانشگاه آزاد اسلامی است امسال نیز مانند پارسال در حد دانشگاه آزاد اسلامی و عزتی که همکاران و استادان دارند، برگزار شود.
او همچنین گفت: «قرار است این جشنواره هرساله در واحدهای مختلف علوم پزشکی برگزار شود و امسال هم واحد علوم دارویی مجری و عهده‌دار برگزاری این جشنواره است.» ثبت‌نام دومین جشنواره علوم پزشکی لقمان حکیم برای تجلیل و تقدیر از استادان و دانشجویان فرهیخته از اول تیر آغاز شده است و تا اول مرداد ادامه خواهد داشت. جشنواره لقمان حکیم هفته اول شهریور با تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.